WhatsApp Artık İnternet Olmadan Kullanılabilecek

Dünyanın telefonunda en çok kullanılan internet haberleşme platformu WhatsApp, internetsiz özelliğini sonunda getiriyor. Bu özellik Türkiye’de gündeme alındı. Artık internetsiz olarak 14 gün boyunca internet olmadan kullanılabilecek.

 

WhatsApp uzun süredir gündeme aldığı özelliği sonunda devreye soktu. Dün akşam saatlerinde başlattığı WhatsApp’ın Beta sürüm testini Türkiye’de denemek için açtı. Yaşanan bu olayla birlikte artık kullanıcılar telefonlarında internet olmadığı durumda bile başka cihazlardan WhatsApp kullanabilecek. Peki WhatsApp internetsiz nasıl kullanılacak? İnternetin olmasına rağmen çekmediği durumlarda bile atmayan mesajları nasıl gönderilecek?

WhatsApp, ele aldığı internetsiz çoklu cihaz desteği ile kullanıcılar bu uygulamayı kullanma yöntemini araştırmaya devam ediyor. İşte WhatsApp çoklu cihaz desteği ile gelen kurallar ise şöyle;

WhatsApp hesabınıza tek seferde sadece bir tane telefon bağlayabileceksiniz. WhatsApp hesabınızı kaydetmeniz ve kullanacağınız yeni cihazlarınızı telefonunuza bağlamanız gerekecek. Akıllı telefonunuzu 14 günden fazla kullanmazsanız bağlı cihazların bağlantısı etkisiz hale gelecek. WhatsApp, yayınladığı bu beta programı ile internetsiz WhatsApp’ın keyfini sonuna kadar kullanmayı planlıyor. Akıllı telefonlarında interneti bitenler için WhatsApp kullanmaya devam etmek için büyük bir avantaj olacak. WhatsApp’ın bu sürümünde kişisel mesajlar her zaman olduğu gibi bunda da uçtan uca şifrelenmeye devam edeceği belirtilirdi. Yeni güncellemesinde çoklu cihaz desteğini tamamen kullanıcılara sunulması açıklanırken güncellemenin ne zaman olacağı merak konusu.

 

 

 

 

1 YORUM

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here