“Son Yaz” İçin Yapım Şirketinden Açıklama

FOX TV’nin sevilen dizileri arasında yer alan Son Yaz için final yapma kararı alındı. Sevilen dizin dün itibariyle 25.bölümü ekranlara geldi. Peki izleyicinin beklenmedik biranda yapılan final kararına ne tepki gösterdi? Final haberiyle seyirciyi üzen Son Yaz dizisi için kampanyalar başlatıldı. Yapım şirketi öyle bir açıklama yaptı ki herkes yıkıldı…

Başrollerinde Ali Atay, Alperen Duymaz, Hafsanur Sancaktutan, Birce Akalay’ın yer aldığı dizi final kararı aldı. İzleyici yapılan bu erken finale tepki gösterdi. Bunun üzerine hayranları devam etmesi adına kampanya başlattı.  ‘Son Yaz’ dizisinin yapım şirketi ise yaptığı açıklama ile dizinin sevenlerini yıktı geçti.

Oyuncular İstemiyor

Dizinin yapımcısı Saner Ayar’ın televizyon yerine dizinin dijitale taşımaya çalışarak 10 bölüm daha devam etmesini istediğini ifade etti. Ayrıca bu isteğinin neden gerçekleşemeyeceğine anlatırken oyuncuların bu fikre sıcak bakmadığı ifadesinde vurguladı.

Son Yaz seyircilerini daha fazla beklentiye sokmamak adına, yapım şirketi akşam saatlerinde bir açıklama yaptı: “Bildiğiniz gibi reyting sistemi televizyon dünyasının en önemli yapı taşı… Kanallardaki yönetici arkadaşlarımız stratejik kararlarını verirken bu datayı baz almakta… Zira reklam verenlerimiz de bütçelerini aynı şekilde bu data eşliğinde pay etmekte…

İçinde bulunduğumuz reyting sisteminde maalesef karşılığını bulamaması nedeniyle üzülerek Son Yaz hikayemizi sonlandırmış bulunmaktayız. Son Yaz evrenini gerçek kılan sizlere ve tüm ekibimize teşekkür ederiz. Anahtar hala saksının altında… O3 Ailesi…” diyerek geri dönüşü olmayan bir yola girdiklerini belirtti.

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here