Son dakika:Kabil Havalimanı Bölgesinde Patlama! Ölülerin Arasında Amerikan Askerleri de Var

Afganistan’ın başkenti Kabil’de Hamid Karzai Uluslararası Havaalanı’nın yakınlarında iki patlama gerçekleşirken ilerleyen saatlerde ise 4 patlama daha meydana geldi.

Amerikan medyasına basına paylaşılan bilgiler doğrultusunda; ilk patlama DEAŞ’lı bir teröristin tahliye bekleyen Batılıların kaldığı The Baron Hotel’in dışında kendini imha ederek canlı bomba saldırısı gerçekleştirmesiyle yaşandı.

İkinci saldırı ise ilk terör eyleminden kısa süre sonra bombalı araçla gerçekleştirildi. Bu saldırı, Afganistan’ın dış dünya ile tek bağlantısının kaldığı ve binlerce insanın Taliban’ın ülkeyi işkal ettiği günden beri kurtarılma ümidi ile beklenildiği Kabil Havalimanı’nın Abbey Kapısı yakınlarında yaşandı.

Kabil Havalimanı yakınlarındaki saldırıyı terör örgütü DEAŞ üstlendi. DEAŞ’ın Horasan kolu, saldırıyı Abdulrehman el-Logri’nin gerçekleştirdiğini iddia etti.

ÖLÜ SAYISI 60’A YÜKSELDİ

Üst düzey Afgan Sağlık yetkilileri BBC’ye yaptığı açıklamada, en az 60 kişinin öldüğünü, 140 kişinin ise patlamanın etkisi ile ağır yaralandığını ifade etti. ABD medyası ise patlama nedeniyle 10 Amerikan askerinin öldüğünü bildirdi.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here