Son dakika: Antalya’da orman yangını!

Antalya’ya bağlı Kaş ilçesinde orman yangını çıktı. Bölgeden dumanların yükseldiğini gören vatandaşlar hemen yetkililere haber verdi. Yangının ihbarı üzerine olay yerindeki alevlere havadan ve karadan müdahale edilmeye başlandı.

 

Kaş’a bağlı Palamut Mahallesi’nde saat 14:00’da başlayan yangın, rüzgârın etkisi ile alevlerin dağılmasına yol açtı. Dağılan yangın gittikçe büyüyerek orman yangını haline geldi. Yapılan ihbar üzerine olay yerine 1 uçak, 3 heli kopter, 10 arazöz ve 3 itfaiye gönderilerek yangını kontrol altına alındı.

Hem havadan hem de karadan olacak şekilde yangına müdahale eden ekip ilk kısımdaki yangını söndürmeye başarmış olsa da,  3 farklı noktada daha yangın çıktı. İlk noktadaki yangına soğutma çalışmaları devam ederken ekipler bir sonraki yangın hattına ilerledi.

 

 

1 YORUM

  1. […] Antalya‘nın Alanya ilçesinde gerçekleşen olayda. iki kişi arasında gürültü yüzünden tartışma çıktı.  Yaşanan olayda çıkan tartışmanın seyri korkunç seviyedeydi. Bir gencin sakinleştirmeye çalıştığı M.B., tartışmada bir anda diğer gence dönerek sopayla saldırmaya dövdü. Şahıs defalarca gence vurdu. Son olarak başına aldığı sopa darbesiyle yere yığılmasıyla çevredekiler 112 acili arayarak durumu gelen ekiplerce tedavi altına alındı. Gencin hayati tehlikesinin olduğu biliniyor. […]

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here