Prof. Dr. Zafer Kurugöl Açıklamaları İle Şaşırttı! Bebeklere Yanlış Aşı “Sadece 1 vaka var” yorumu…

Prof. Dr. Zafer Kurugöl

 

Sağlık ocağından yanlışlıkla bebeklere koronavirüs aşısı vuruldu. Durum hakkında konuşan Prof. Dr. Zafer Kurugöl açıklamasında sadece bir bebeğe uygulandığını ve daha sonra hemşire tarafından fark edildiğini söyledi. Gerekli birimler bilgilendirildi. Çocuğun ailesi ise suç duyurusunda bulundu. İşte o haberin detayı…

Profesör bebeklere koronavirüs aşısı yapıldığını söyleyerek gündeme bomba gibi düşmüştü. Bu olay sonrası canlı yayına çıkan Zafer Kurugöl açıklama yaptı. Aşıyı yapmalarının üzerinden 3 ay geçti. Aşı ise iddialara göre sadece bir bebeğe uygulandı. Sağlık görevlilerinin çok yoğun çalıştığını Hepatit-B aşısı yerine karıştırılarak koronavirüs aşısının uygulandığını dile getir. Aile bu durumu fark etmedi. Sağlık çalışanları fark etti.

Prof. Dr. Zafer Kurugöl “Tüm Kontrolleri Yapıldı”

Aşı uygulanan çocuğun tüm sağlık kontrolleri yapıldı. Kan değerlerinden vücut fonksiyonlarına kadar tüm tahlillerin incelendiği söylenildi. Bebeği sağlıklı bir şekilde geldiği ve sağlık bir şekilde tekrardan evine gönderildi. Olay hakkında ise Sağlık Bakanlığı soruşturma başlattı. Soruşturmanın sonucuna göre nasıl bir karar verileceği merak konusu.

Soruşturma Başladı!

Ülkemiz aşı takip sistemi konusu üzerinde lider ülkelerden bir tanesi olduğunu söyleyen Profesör açıklamasına “Hastanın sağlık durumu ile ilgili olumsuz bir durum yoktur. İlgili öğretim üyesinin maksadını aştığını tahmin ettiğimiz talihsiz açıklamaları üzerine Bakanlığımızca yeni bir soruşturma başlatılmıştır.” Şeklinde devam etti.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here