Meteoroloji Uyardı! Hazır Olun Kar Geliyor…

Meteoroloji

Meteoroloji hava durumu tahminlerini açıkladı. Alınan bilgilere göre Doğu Karadeniz’de etkili olmak üzere kar yağışları kıyı kesimlere doğru gelmeye başlayacak. 23 Eylül Perşembe ve 24 Eylül Cuma günleri etkisini göstermesi bekleniyor.

Açıklama Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nden geldi. Gelen tahminlere göre ülkenin Orta ve Doğu Karadeniz bölgesinde etkili sağanak yağış ve kar beklemiyor. Özellikle Ordu, Giresun, Trabzon ve Artvin illerinde etkisini kuvvetli olarak göstermesi beklenirken kıyılarında ise şiddetli olacağı tahmin ediliyor.

 Meteoroloji Hava Tahmini!

Ülkenin Güney ve Güneybatı bölgelerinde ise kuvvetli rüzgar etkisini gösterecek. Rüzgar zaman zaman yerini fırtınaya bırakması bekleniyor. Erzurum, Kars, Ardahan gibi illerde ise fırtına etkili olacak. Meteoroloji 15 Günlük Hava durumu verilerine gör kar ile birlikte Pazar günü için don uyarıları yapılmaya başladı. Marmara’nın doğusu, İç Anadolu bölgesi, Akdeniz ve Karadeniz’in iç kesimlerinde don olma olasılık yüksek.

Kar Geliyor!

Doğu Karadeniz bölgesi için ise karla karışık yağmur bekleniyor. Uzmanlar şimdiden önlemlerin alınması yönünde çağrılarda bulunmaya başladılar. İlerleyen günlerde ise karla karışık yağmurun ülkenin genelini etkilemesi bekleniyor. Sel, su baskınları, don ve kuvvetli rüzgarın doğurabileceği olumsuz koşullar için tedbirler alınmalı.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here