MEB Son Dakika Açıklaması! Okullar Kapanacak Mı?

MEB

 

MEB resmi açıklama yaptı. Kapatılan okullar yeniden açıldı. Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer okullardaki eğitimin nasıl devam edeceğini en ince ayrıntısına kadar anlattı. Eğitim Yüz yüze ve uzaktan nasıl devam edecek… Çok özel açıklama…

Okulların açılmasıyla birlikte birçok kişinin kafası karıştı. Okullardan virüs haberleri gelmeye başladı. Bu durum hakkında konuşan Bakan okullardaki süreci il ve ilçe olarak değil de sınıf ve vaka bazlı olarak ele aldıklarını söyledi. 14 günlük olarak uygulanan karantina sürecinde eğitim 14 gün boyunca canlı dersler ile desteklenir. Öğrencilerin eksikleri ise karşılanacak.

MEB “5 bin 900 sınıf tekrar açıldı”

Mahmut Özer’e kapatılan sınıf sayısı sorulduğu zaman 5 bin 900 sınıf olduğunu açıkladı. Fahrettin Koca 4 vakadan birinin 17 yaş altı kişiler olduğunu açıkladı. Açıklanan bilgiye göre okulların kapatılması gündeme gelir mi? Şeklinde sorulan soruya ise Bakan okulların kapanmasının mümkün olmadığını sınıf kapatmanın gündemde olduğunu söyledi.

En Güvenli Yer Okul!

Tüm kurallara uyulan görevliler dışında velilerin birebir takip ettiği en güvenli yerin okul olduğunu ifade etti. Türkiye’de kapanan okulların oranı düşük. Öğretmenlerin ise aşılarını yaptırmaya devam ettiklerini ve gerekli tüm önlemlerin alındığı rakamlar ile ifade edildi. Kasım ayından sonra ise telafi dersleri ile öğrencilerin kayıpları telafi edilecek.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here