MasterChef Tarihinde İlk Defa Erken Kaşık Atıldı

MasterChef’te dün yayınlanan bölümde ilk defa bu kadar erken kaşık atılıyor. TV8 ekranlarında yayınlanan MasterChef’te dokunulmazlık oyunu gerçekleşti. Kırmızı ve mavi takımdan dokunulmazlığı kazanan taraf kırmızı takım oldu. Kırmızı takımın kazanmasıyla mavi takım bir kez daha dokunulmazlığa gitti.

Bireysel dokunulmazlık oyunu oynamasının ardından 6 yarışmacı mutfağa girdi. Mutfakta yapılacak yemekler için ana madde patates oldu.6 yarışmacı tek tek yemeklerini sunarken aralarında bir yemeğe kaşık atıldı. 40 dakika süre verilen yarışmada en iyi tabağı çıkaran kişi Eren oldu. MasterChef tarihinde ilk defa bu kadar erken bir şekilde kaşık atılması da dikkatlerden kaçmadı.

Kaşık Atılması Ne Anlama Geliyor

MasterChef Türkiye’de kaşık atılması şeflerin yemekleri tatmasından sonra o yemekte hiçbir eksik olmadığını ve kusursuz yapıldığını ifade ediyor. Bunun üzerine şeflerin o tabağı yapan yarışmacıya öğrenecekleri bir şeyin kalmadığını ifade eden bir sembol.

Daha Önce 3 Kişiye Atıldı

Daha önce 3 defa atılsa da hepsi finalde gerçekleşti. İlki 2019 şampiyonu Cemre’ye atıldı. İkincisi ve üçüncüsü 2020 finalinde gerçekleşti. İkinci kaşığı Emir alırken üçüncü kaşığı ise Barbaros aldı. Eren MasterChef tarihinde bunu bu kadar erken alan ilk yarışmacı oldu.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here