Kabine Toplantısı Ne Zaman Gerçekleşecek? Hangi Kararlar Alanacak…

Kabine toplantısı sonrası toplantıdan çıkacak kararlar şimdiden merak konusu haline geldi. Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın başkanlığında gerçekleşecek olan toplantının gündemi hakkında gelen haberler ise şu şekilde; fahiş fiyat artışı, koronavirüs vakalarında son durum, okulların durumu ve dış ziyaretler olacağı gelen bilgiler arasında. Peki, Kabine toplantısı hangi gün, ne zaman, saat kaçta?

Belirli aralıklarla gerçekleşen toplantı koronavirüs nedeniyle bir kez daha toplanma kararı alındı. Türkiye’nin geleceği ve öğrencilerin okul hakkındaki durumu gibi gündem maddeleri arasında yer aldığı toplantının ardından Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın toplantıda alınan kararları açıklayacak.

Bir süredir yiyecek sektöründeki ürünlerde görülen fahiş fiyatlara ilişkin hal ve marketlerde denetimlerin sürdürüldüğü bilgisi elimize ulaştı. Yiyecek sektöründeki enflasyon oranı ve fahiş fiyatlarla mücadeleye konusuna ilişkin atılabilecek adımlar kabine toplantısının ana maddelerinden olacak.

Covid-19 salgınında gelinen son noktayı Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’nın Kabine toplantısında yapacağı sunumda gösterecek. Bakan Koca, 30 binleri bulan vaka sayıları hakkında, hastane doluluk oranları hakkında hatta aşılamada gelinen son durum hakkında toplantı sırasında  bilgi verecek. Ayrıca kısa süre içinde acil kullanım onayı alması beklenen yerli aşı TurkoVac çalışmaları da gündemde olacak.

Kabine Toplantısı Hangi Gün?

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın başkanlığında sürecek olan Kabine toplantısı 11 Ekim 2021 Pazartesi günü yani bugün bir araya gelecek. Toplantının saat 15:30’da başlaması ve Erdoğan’ın 19:00’dan sonra konuşulan konuların açıklayacak.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here