Fahrettin Koca 21 Ekim Koronavirüs Tablosunu Paylaştı

Sağlık Bakanlığı, 21 Ekim koronavirüs için tablosunu paylaştı. Fahrettin Koca’nın paylaştığı tabloya göre son 24 saatte yaşanan durumu paylaştı. 28 bin 465 kişinin testi pozitif çıkarken 198 kişi ise hayatını kaybetti.

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca koronavirüs ile ilgili twitter üzerinden yaptığı açıklamada; ” DURUM DEĞERLENDİRMESİ, 1 Vakaların yaş ortalaması düştü. Artık yarıya yakını 30 yaş altında. Aşılama sonucunda hastane kapasitemiz zorlanmıyor. Yoğun bakım üniteleri ile servislerde yatan Covid-19 hastalarının çoğunluğunu halen yaşlılar ve kronik hastalığı olanlar oluşturuyor.” diyerek ifade etti.

Koronavirüs aşısı uygulanan kişi oranları ise şu şekilde;18 yaş üstü nüfusta birinci doz aşı uygulananların oranı yüzde 88,71’e yükseldi. İkinci doz aşı uygulananların oranı ise yüzde 77,04’e yükseldi. Türkiye’de bu zamana kadar yapılan aşı sayısı toplamı 114 milyon 807 bin 774’ü bulduğu açıklandı.

Fahrettin Koca bugün yaptığı bir başka açıklamada “Toplum bağışıklığı elde edilene kadar maalesef yayılım devam edecek. Şu an, aşılanma oranının seviyesi aşı olmayanlar için güvence değildir. “Nasılsa başkaları aşı oldu ben olmasam da olur” düşüncesi yanlıştır. Aşı, birinci derecede, aşı olan kişileri koruyor.”

Aşılamada Ordu Birinci Sırada

Aşı olunan iller arasında en az iki doz aşı yaptırıp da sıralamada en yüksek olan iller şu şekilde; Ordu, Muğla, Kırklareli, Amasya, Çanakkale, Eskişehir, Osmaniye, Balıkesir, Edirne ve Burdur oldu.

Aşılamada Şanlıurfa Sonuncu Sırada

Aşı olunan iller arasında en iki doz aşı yaptırıp da sıralamada en düşük olan iller şu şekilde; Şanlıurfa, Batman, Diyarbakır, Muş, Siirt, Mardin, Bitlis, Bingöl, Ağrı be Bayburt oldu.

Bizi Sosyal Medyadan Takip Etmeyi Unutmayın!

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here