20 Ekim Koronavirüs Vaka Tablosu Açıklandı

Koronavirüs

Sağlık Bakanlığı, 20  Ekim koronavirüs için tablosunu paylaştı. Fahrettin Koca’nın paylaştığı tabloya göre son 24 saatte yaşanan durumu paylaştı. 29 bin 760 kişinin testi pozitif çıkarken 214 kişi ise hayatını kaybetti.

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca koronavirüs ile ilgili twitter üzerinden yaptığı açıklamada, ” 84 Milyonun huzurunda her gün vefat haberi vermenin insana neler hissettirdiğini bilemezsiniz. Sağlık bakanı ve yol arkadaşınız olarak, salgın tedbirleriyle aşı konusundaki çağrılarıma lütfen kulak verin. Bugünkü vefat sayımız 214.” diyerek ifade etti.

Koronavirüs aşısı uygulanan kişi oranları ise şu şekilde;18 yaş üstü nüfusta birinci doz aşı uygulananların oranı yüzde 88,63’e yükseldi. İkinci doz aşı uygulananların oranı ise yüzde 76,86’ya yükseldi. Türkiye’de bu zamana kadar yapılan aşı sayısı toplamı ise 114 milyon 620 bin 510’yi bulduğu açıklandı.

Aşılamada Ordu Birinci Sırada

Aşı olunan iller arasında en az iki doz aşı yaptırıp da sıralamada en yüksek olan iller şu şekilde; Ordu, Muğla, Kırklareli, Amasya, Çanakkale, Eskişehir, Osmaniye, Balıkesir, Edirne ve Burdur oldu.

Aşılamada Şanlıurfa Sonuncu Sırada

Aşı olunan iller arasında en iki doz aşı yaptırıp da sıralamada en düşük olan iller şu şekilde; Şanlıurfa, Batman, Diyarbakır, Muş, Siirt, Mardin, Bitlis, Bingöl, Ağrı be Bayburt oldu.

Bizi Sosyal Medyadan Takip Etmeyi Unutmayın!

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here